degregator tacho

Czym jest segregator, każdy z nas wie doskonale. Mamy tutaj po prostu do czynienia z dość prostym urządzeniem, które posiada dwie twarde okładki, najczęściej z kartonu lub z tworzywa sztucznego, które w środku posiadają specjalny mechanizm do wpinania przedziurkowanych kartek bądź koszulek na dokumenty. Czasami nawet mają też różnego rodzaju dodatki typu przegródek lub mechanizmów do łatwego montowania kartek.

Nie wszystkie segregatory jednak tak wyglądają. Czasami pojawiają się tak zwane segregatory do zadań specjalnych. Jednym z nich jest segregator Tacho, który jak sama nazwa mogła co poniektórym czytelnikom podpowiedzieć, przeznaczony jest do składowania okrągłych kart z tachografów. Składa się on z tulei, na które nakładane są karty, a do tego nie posiada żadnych twardych okładek.

segregator tachograficznyTachograf jest urządzeniem, które rejestruje warunki pracy kierowcy, takie jak czas i prędkość jazdy. Jego zapisy nanoszone są na specjalna tarczę, która potem jest sprawdzana przez odpowiednie służby, w szczególności policję. Podstawową funkcją tachografów i kart, na które nanoszone są odczyty z nich, jest oczywiście dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego, ponieważ zmuszają pracodawcę do umożliwienia pracownikowi pracy w odpowiednim zakresie, czyli zwłaszcza do odpoczynku w odpowiednim czasie. Uniemożliwiają też przekraczanie prędkości czy jazdę przez zbyt długi czas, ponieważ wszystko się zapisuje.

Każdy kierowca ma obowiązek przedstawienia w czasie kontroli drogowej 29 ostatnich tarcz, czyli tarczy z dnia kontroli oraz tarcz za poprzednie 28 dni. Segregator Tacho jest tutaj gigantyczną pomocą.