segregatory do biura

Segregatory określa się krótko jako okładki, które są sztywne i wykonane z kartonu albo tworzywa sztucznego. Przygotowywane są tak, że można w nie wpinać dokumenty, przekładki, koszulki czy skoroszyty. Nakłada się wszystko na specjalnie przygotowane ringi, które umieszczone są w środki. Taki krótki opis będzie pasował praktycznie do wszystkich oferowanych nam obecnie segregatorów.

Można oczywiście znaleźć również takie, które wszystkich tych kryteriów nie będą w stanie spełnić. Zastosowanie segregatorów raczej nie ogranicza się jedynie do przechowywania dokumentów. Najczęściej jest to takie rozwiązanie, które ma nam zagwarantować, że łatwiejsze stanie się ich uporządkowanie. Można tam ułożyć dokumenty, wyciągi z banków czy inne ważne dla na elementy. jest to szansa na archiwizację takich dokumentów, których już się nie używa ale należy je przechowywać.

Przygotowywane są również tak zwane segregatory panoramiczne, które będą się świetnie nadawać na przedstawianie ofert lub materiałów szkoleniowych. Na ich grzbietach znajdują się przeźroczyste kieszenie, gdzie wkłada się etykiety i w ten sposób przekaz dzięki nim stanie się atrakcyjniejszy. Poza tym znajdują się także takie segregatory, których mechanizmy są mocno zróżnicowane i w ten sposób można je jeszcze lepiej wykorzystywać.

Niektóre firmy wykorzystują segregatory specjalne jako element, który jest stojakiem prezentacyjnym. Mogą mieć one różny rozmiar, który dopasowany będzie do koszulek tradycyjnych dokumentów. Taki segregator może mieć pozycję stojącą.

Rozmiary

rozmiary segregatorówWiększość obecnie oferowanych nam segregatorów jest tak zrealizowanych, że mogą one pomieścić standardowe arkusze papieru, z jakich korzystamy. Najbardziej rozpowszechnione są oczywiście te w formacie A4. Znajdą się także w sprzedaży takie, które są większe. najważniejsze by dobrze można było tam zmieścić koszulki czy przekładki. To samo będzie się wiązało z segregatorami, które są na rozmiar A5 czy A3. Zawsze są one nieco większe niż ten arkusz papieru. Odmianą ostatniego segregatora będą takie, które mają specjalnie przedłużoną okładkę i w ten sposób można tam przechowywać wyciągi bankowe.

Jeśli chcemy przechowywać jakieś niewielkie kartki to zawsze możemy także znaleźć w ofercie specjalne segregatory A6, które pozwalają już na przechowywanie naprawdę niewielkich dokumentów. To jak gruby jest grzbiet segregatora uzależnione jest od tego jak wiele dokumentów można w nim przechowywać a także od tego jaki mechanizm do wpinania został tam zastosowany. Powszechnie obecnie stosuje się segregatory od kilkunastu mm do 90.

Zobacz ofertę segregatorów w sklepie Alibiuro.pl