rodzaje segregatorów

Chyba nie ma drugiego tak prostego i przydatnego w archiwizowaniu przedmiotu jak segregator. Znajduje on zastosowanie praktycznie w każdym domu i w firmach. Jest to element, który pozwala na wygodne przechowywanie całej dokumentacji, umów czy gwarancji, które są nam potrzebne i nie mogą być tak po prostu wyrzucone.

Zdawać się może, że taki sprzęt nie będzie szczególnie skomplikowany. Jego dopasowanie powinno być proste ale jak się okazuje może być zupełnie inaczej. Przede wszystkim segregatory są nam oferowane w tylu różnych rodzajach i mogą się różnić parametrami tak, że będzie nam trudno to wszystko skutecznie rozpoznać. Podstawowa zasada jest taka, że sprzęt ma służyć do archiwizowania dokumentów.

segregator z mechanizmemDlatego najważniejszą kwestią na sam początek będzie jego rozmiar. Nie chodzi tutaj o formatach papieru. Oczywiście najliczniej sprzedawane są takie, które przygotowywane są na dokumenty w formacie A4. Tutaj jednak musimy zauważyć, że taki rozmiar oznacza, że można tam przechowywać takie dokumenty, jeśli zostaną wcześniej przedziurkowane. Dlatego, jeśli chcemy przechowywać coś w koszulkach albo skoroszytach to musimy zawsze wybrać nieco większy produkt, z pewnym marginesem. W ten sposób będzie sobie można zagwarantować, że dokumenty w koszulkach nie będą wystawały z segregatora, nie będą się zaginać i będą dobrze wyglądać.

Różne rodzaje segregatorów na dokumenty oferuje sklep internetowy Ali Biuro. Sprawdź!

Druga ważna dla nas kwestia to rozmiar grzbietu. Ta kwestia ma znaczenie w zakresie tego jak wiele dokumentów chcemy przechowywać. Im większy będzie ten grzbiet tym znacznie więcej będziemy w stanie w segregatorze zmieścić i będzie można tam trzymać więcej dokumentów. Pamiętajmy o wybieraniu takiego produktu, który będzie pozwolił nam zmieszczenie odpowiedniej dla nas ilości dokumentów.

opis na grzbiecie segregatoraWarto wybrać taki segregator, który na grzbiecie ma takie miejsce, że będzie można wprowadzić stosowne jego oznaczenie i potem łatwiej będzie się w wielu segregatorach odnaleźć. Przed kupnem warto także sprawdzić jakie zapięcie jest w danym segregatorze. Najbardziej popularne rozwiązanie to zamek ringowy. Oznacza to, że mamy tam pierścienie, które ręcznie otwieramy i zaciskamy. Stosuje się zwykłe okrągłe, prostokątne albo takie w kształcie litery D. Jeśli chodzi o inne formy to niekiedy wprowadza się jakieś dźwignie, dzięki którym będzie można łatwiej się do segregatora dostać.