okładki segregatorów

Wybierając segregator warto szukać takich, które mają sztywne okładki. Powinny one być wykonane z grubego i mocnego kartonu. Warto, jeśli są również pokryte PCV lub innym materiałem, który chroni przed zabrudzeniem albo zniszczeniem. Standardowo robi się wyklejkę jedynie na okładkach. W lepszych produktach jest ona realizowana także w środku.

Zaletą segregatorów, które mają również specjalną etykietę będzie to, że można ją wymieniać i wykorzystywać jeden segregator do różnych celów. Obecnie mamy również takie, które mają specjalnie lakierowane okładki. Innym interesującym rozwiązaniem będą takie segregatory, w których okładki będą wykonywane z tworzywa sztucznego. W ten sposób można uzyskać efekt przeźroczystości. Łączy się niekiedy elementy z tworzyw sztucznych z drewnianymi włóknami. Często natkniemy się na kartonowe segregatory, które mają specjalne okładki z tworzywem sztucznym ale w taki sposób, by były one proekologiczne. Pokrywa się je w pewnych przypadkach specjalnym kartonem o marmurkowej fakturze.

Zwolennikom rozwiązań ekologicznych będzie można polecać segregatory pokryte kolorowym kartonem przygotowanym z materiałów po recyklingu. W przypadku typowego archiwizacyjnego segregatora najczęściej stosuje się szary albo beżowy kolor. Takie rozwiązanie może nie będzie szczególnie estetyczne, ale jest przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Jeśli chodzi o opis to trzeba na takich segregatorach po prostu przyklejać nowe etykiety.

segregator z nadrukiemDla niektórych jednak jak się okazuje kolorystyka ma swoje istotne znaczenie, dlatego można zauważyć, że segregatory dźwigniowe, które obecnie są najbardziej popularne będą nam oferowane w naprawdę szerokiej gamie kolorów. Znaleźć można nawet miedziane, piaskowe czy pastelowe kolory. Mniejszy wybór będzie w momencie, gdy zainteresują nas jakieś segregatory mniej popularne. najczęściej niestandardowy większy albo mniejszy rozmiar segregatora sprawi, że wybór kolorystyczny będzie już znacząco mniejszy.

Spotkamy również takich producentów, którzy starają się nam oferować specjalne segregatory z nadrukiem i jak się obecnie okazuje takie rozwiązanie ma swoich zwolenników. Jeśli chcemy mieć taki segregator to możemy samodzielnie zdecydować o tym jaki konkretny nadruk będzie się na nim znajdował. Trzeba jednak tutaj pamiętać, by dobrać jakiś nadruk pasujący do tematyki dokumentów, które będą tam archiwizowane, można także wykonać jakiś nadruk informacyjny.