przekładki do segregatorów

Jeśli umieszcza się materiały w segregatorze to warto się postarać o to, by mieć tam porządek. W czasie szukania konkretnych dokumentów nie powinniśmy tracić cennego czasu. Do tego służyć będą nam przekładki oraz indeksujące zakładki. O tych drugich pisaliśmy już wcześniej, dlatego teraz będziemy mówić o przekładkach.

Jest to informacja dla użytkownika, które partie dokumentów, gdzie się znajdują. Zawsze warto sobie posegregować dokumenty, stworzyć z nich spójny komplet, łatwy do szukania i potem będzie można przełożyć je taką przekładką. Przekładki są tak przygotowane, że mają miejsce do wpinania z lewej strony a z prawej są zrobione tak, że mają wystawać poza segregator, tak że będzie można tam znaleźć dokumenty. Może wystawać cała krawędź albo tylko górna część w postaci specjalnego wycięcia. Indeksy powinny być rozmieszczone z góry na dół tak by były dobrze widoczne i łatwe do wyszukiwania.

przekładki alfabetyczneNa registrach przekładki mogą mieć nadruki i to najlepiej z obu stron. W tej grupie znajdziemy:

- przekładki alfabetyczne

- z nadrukiem liter od A do Z

- przekładki numeryczne – 1-5, 1-10, 1-12, 1-15, 1-20, 1-24, 1-31, 1-54

- przekładki w układzie miesięcznym, na których nadrukowane są skróty od angielskich nazw miesięcy : Jan, Feb, … Dec.

- przekładki ABC do teczek na akta osobowe

Gdy registry są gładkie, to można je opisać indywidualnie zgodnie z treścią dokumentów, które są wpięte. Przekładki z indeksami gładkimi będą wielokolorowe i potem będzie można łatwiej je między sobą rozróżnić i poszukiwanie dokumentów nie będzie stanowiło problemów. Materiał Wykonuje się je przede wszystkim z kartonu albo jakiegoś tworzywa sztucznego. Producenci wykazują się obecnie inwencją, jeśli chodzi o ten produkt i co rusz wprowadzają do sprzedaży jakieś propozycje. Dostępne mamy elementy kolorowe, wykonywane z plastiku czy białe proste przekładki z nadrukiem. Registry bardzo często wzmacnia się w sposób dodatkowy, tak by były wytrzymalsze w czasie użytkowania.

Rozmiary

przekładki numeryczneOczywiście rozmiary są zróżnicowane, ale najwięcej propozycji znajdziemy w ramach arkuszy w rozmiarze A4, które są najczęściej wykorzystywane. Liczne są także przekładki w formie A5. Natomiast dużo rzadziej spotyka się przekładki A3, które raczej są już rzadko stosowane. Niekiedy używa się także przekładek podłużnych w rozmiarze 1/3 A4, które nazywane są separatorami lub paskami oddzielającymi.

Wpinanie

Duża większość przekładek posiada także perforację, dzięki której będzie można ją wpiąć praktycznie do każdego segregatora oraz skoroszytu. W ten sposób będzie można je dużo łatwiej wykorzystać i nie będzie z tym większego problemu, nawet jeśli spotkamy się z jakimś rozwiązaniem niestandardowym. Aby wzmocnić nieco perforację najczęściej producenci starają się umieszczać na niej pasek folii, tak by zużycie nie nastąpiło szybko.