Bądźmy szczerzy, wszyscy jesteśmy winni tego, że od czasu do czasu zdarza nam się patrzeć na zegar. Jest to nieodłączna część ludzkiej natury, ale jeśli regularnie spoglądasz na zegar i chcesz, aby szybciej zbliżał się do godziny powrotu do domu, czas zastanowić się, dlaczego tak się dzieje.

Czy lubisz swoją pracę? Czy czujesz, że brakuje Ci motywacji? Czy uważasz, że może nadszedł czas na zmianę?

Siedzenie przy biurku i niechęć do spędzania czasu w domu nie pomaga w zwiększaniu wydajności, a także nie wpływa pozytywnie na morale. W takim przypadku należy znaleźć sposób na wyrwanie się z rutyny pracy i oderwanie wzroku od zegara.

Dobrym sposobem na to jest tzw. blokowanie czasu. Jest to sposób na bardziej efektywną organizację czasu, a tym samym na większą produktywność. Im więcej pozycji odhaczymy z listy rzeczy do zrobienia, tym większą będziemy mieć motywację do dalszego odhaczania kolejnych pozycji. Zobacz ten film, który w bardziej obrazowy sposób pokazuje, jak działa blokowanie czasu.

Przez większość czasu obserwowanie zegara wynika z braku motywacji, a może nawet z poczucia przytłoczenia. Nauczenie się, jak efektywniej zarządzać swoim czasem, a jednocześnie zastanowienie się, czy nie nadszedł czas na zmianę, może sprawić, że dzień upłynie przyjemniej!

Jak często zdarza Ci się patrzeć na zegarek?