okładki segregatorów

Okładka w segregatorze powinna być zawsze sztywna. W związku z tym zawsze będzie się je realizować z grubych kartonów. Dodatkowo pokrywa się je niekiedy specjalnym tworzywem, które będzie sprawiać, że taka okładka będzie jeszcze bardziej wytrzymała.

W standardowej wersji okleinę nakłada się dwustronnie. W wersji ekonomicznej pojawi się jedynie na stronie zewnętrznej. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość stosowania etykiet wymiennych w takich segregatorach.

Czasami można także zastosować kartonowe okładki, które będą lakierowane. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie takich segregatorów, które mają specjalne okładki z tworzywa sztucznego. W taki sposób uzyska się efekt przeźroczystości. Innowacyjne rozwiązanie to takie, by tworzy okładki z włókien drewnianych. Takie rozwiązanie jest o charakterze proekologicznym i budzi zainteresowanie kupujących.

Zwolennicy rozwiązań ekologicznych chętnie będą się decydować na segregatory, które pokryte są specjalnym kolorowym kartonem. Jest to takie rozwiązanie, które charakteryzuje się funkcjonalnością oraz oszczędnością. Takie segregatory opisuje się na etykietach, które najczęściej są klejone już w czasie produkcji. Jeśli chce się to zmienić to trzeba kupić nowa etykietę i przykleić. Najbardziej popularne i najwygodniejsze są dźwigniowe segregatory i one obecnie są nam oferowane także w wielu kolorach, co ma znaczenie przy porządkowaniu dokumentów.

Znaleźć można nawet miedziane, pastelowe czy piaskowe. Mniejszej ilości kolorów będą oczywiście oferowane nam różne segregatory, z którymi raczej rzadko się spotykamy jak te, które mają niestandardowe duże rozmiary. Obecnie mamy już takich producentów, którzy przygotowują nawet segregatory, które mają szczególne nadruki i wykonywane niekiedy na zamówienie klientów. Rozwiązaniem innowacyjnym będą takie segregatory, które przeznaczone są na nośniki danych.