Wszyscy chcemy czuć się szczęśliwi i zdrowi, ale czasami walczymy, aby trafić w oba cele.

To normalne, że od czasu do czasu mamy problemy i Czasami te problemy mogą wykoleić nasze najlepsze intencje, ale jeśli chcesz być produktywny w swoim życiu, a zwłaszcza w pracy, musisz nauczyć się, jak wyeliminować niezdrowe cechy stylu życia i skupić się na zdrowiu jako pierwszym porcie.

Czy uważasz swój styl życia za zdrowy?

Czy budzisz się każdego ranka i czujesz się naładowany energią i gotowy do spędzenia dnia przy swoim biurku wykonawczym? Prawdopodobnie w niektóre dni tak, a w inne nie. To normalne, ale dobrze jest zbadać, dlaczego nie czujesz się tak w dni wolne od pracy. W ten sposób możesz spróbować dowiedzieć się, jakie są Twoje blokady produktywności i co powoduje, że dzień przy biurku jest dla Ciebie szczególnie bezproduktywny.

Istnieją jednak pewne wspólne cechy stylu życia, które mogą prowadzić Cię w dół bardzo bezproduktywnej ścieżki. Oto sześć z nich, które być może będziesz w stanie zidentyfikować w swoim życiu.

  • Prokrastynacja - Czy odkładasz rzeczy na później, a potem okazuje się, że jesteś przytłoczony zbyt dużą ilością pracy do wykonania? Jest to częsty problem i nie pomoże Ci być bardzo produktywnym w Twoim fotelu biurowym. Zamiast odkładać rzeczy na później, ponieważ wydają się zbyt duże lub zbyt trudne, podziel je na kamienie milowe i skup się na ich odhaczaniu w serii. Z każdym małym kamieniem milowym, poczujesz przypływ motywacji, który popchnie cię do osiągania kolejnych. To najlepsza metoda na zwiększenie produktywności!
  • Nie robienie regularnych przerw - Przerwy są dane nie bez powodu, więc trzeba je robić! Brak regularnych przerw oznacza, że Twój mózg może łatwo zatkać się wszystkimi informacjami, które próbujesz przechowywać i w rezultacie trudno będzie Ci się skupić i skoncentrować na tym, co robisz. Będziesz popełniać więcej błędów, a to bardzo obniży Twoją produktywność. Więc upewnij się, że robisz te przerwy i wyjść na zewnątrz na świeże powietrze, podczas gdy jesteś!
  • Niewystarczająca ilość snu - Potrzebujesz od 7 do 8 godzin snu każdego dnia, jeśli chcesz być zdrowy i produktywny przy biurku. Dzięki temu będziesz mieć więcej pomysłów przy stołach zarządu i przekonasz się, że w rezultacie jesteś bardziej czujny i ogólnie szczęśliwszy. Innym złym nawykiem związanym ze snem jest weekendowe odpoczywanie. Wówczas może się to wydawać dobrym pomysłem, ale w rzeczywistości zaburzasz swój zegar i utrudniasz sobie powrót do rytmu, gdy nadejdzie poniedziałek.
  • Podjadanieniewłaściwych rzeczy - Łatwo jest sięgnąć po coś szybkiego i niezdrowego, gdy czujesz się głodny lub brakuje ci energii, ale to nie pomoże ci się skupić. Zamiast tego sięgnij po napój wodny, garść orzechów lub jakiś owoc. Jest to o wiele zdrowsze i zwiększy twoją moc mózgu w rezultacie.
  • Butelkowanie problemów i nie mówienie - Wszyscy musimy być bardziej świadomi jakości naszego zdrowia psychicznego, a jeśli jesteś kimś, kto butelkuje swoje problemy i nie mówi o nich, to czas się otworzyć. Kiedy nie mówisz, stajesz się zestresowany, w dół i niepokój. Jest to nie tylko złe dla wydajności, ale także szkodliwe dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Mów o rzeczach, które cię trapią, to prawdziwa siła!
  • Mało ruchu - Łatwo jest siedzieć przy biurku i próbować zrobić jak najwięcej w czasie, który masz, ale to nie jest tak naprawdę najzdrowszy sposób, ani najbardziej produktywny. Musisz wstać i więcej się ruszać w ciągu dnia pracy, nie tylko po to, by zwiększyć poziom energii, ale także by oczyścić umysł i upewnić się, że twoje zdrowie nie jest zagrożone.

Jeśli jesteś winny któregoś z tych niezdrowych nawyków, czas to zmienić. Dzięki temu zauważysz, że Twoje zdrowie się poprawia, a także poziom Twojej produktywności.