Jeśli zapytasz większość ludzi, czego chcą w swoim życiu, większość powie ci, że chcą być zdrowi i szczęśliwi.

To bardzo dobre i bardzo przydatne cele, które warto mieć!

Spędzamy wiele godzin siedząc przy naszych biurowych biurkach, więc nie bez powodu, jeśli masz zamiar skupić swój czas i uwagę na jakiejś konkretnej części swojego życia do poprawy przede wszystkim, to powinno to być to.

Satysfakcja z pracy czuje się świetnie i promieniuje na każdą część twojego życia w wyniku. Kiedy czujesz się trochę bardziej szklanka do połowy pełna niż do połowy pusta, zaczynasz widzieć dobro przed złem. Gdy ty robisz to, zły no wydają się zupełnie tak, well, zły!

Posiadanie pozytywnego nastawienia i skupienie się na plusach życia, a nie na złych punktach nie oznacza, że nigdy nie będziesz miał wyzwań, ani że nigdy nie będziesz miał trudnych czasów, ale oznacza, że będziesz w stanie poradzić sobie z nimi w zdrowszy i bardziej efektywny sposób.

Jak negatywne nastawienie sprawia, że życie staje się trudniejsze

Kiedy jesteś negatywnie nastawiony i życie wysyła ci trudną sytuację do załatwienia, bardzo łatwo jest, aby kretowisko zamieniło się w dosłowną górę. Mała rzecz do pokonania zamieni się w ogromny problem. Prawdopodobnie będziesz też w rezultacie zwlekać, bo radzenie sobie z tym problemem jest zbyt denerwujące lub zbyt bolesne.

To sprawia, że jesteś zestresowany, zmęczony, wpływa na Twoje zdrowie (fizycznie i psychicznie) i zmusza cię do postrzegania rzeczy przez bardzo przyciemnione spojrzenie. Jeśli jednak skupisz się na dobrych stronach, nawet jeśli będziesz musiał bardzo ciężko szukać, aby je znaleźć, jest bardziej prawdopodobne, że będziesz w stanie poradzić sobie z sytuacją, bez tego, że stanie się ona trudniejsza niż próba zdobycia Everestu w parze japonek.

Pozytywne nastawienie pomaga ci radzić sobie ze stresem bez popadania w negatywne mechanizmy radzenia sobie i uczy cię, że choć trudne czasy zawsze przyjdą ci z pomocą, to są one tylko tymczasowe.

Kiedy siedzisz na swoim biurowym krześle i stoisz w obliczu trudnej sytuacji, może konfliktu w biurze, lub masz duży projekt, który powoduje, że czujesz się trochę przytłoczony, szukanie pozytywów i skupianie się na nich, a nie na trudnej stronie rzeczy, oznacza, że zaczniesz radzić sobie z tym szybciej i łatwiej.

To samo można powiedzieć o sesjach współpracy przy stołach zarządu. Możesz czuć się słabo i w rezultacie i w rezultacie, nie będzie ci łatwo mówić o pomysłach, które możesz mieć. Możesz nawet paść ofiarą negatywnej autosugestii i uznać, że wszelkie pomysły, które masz, nie są warte wyrażenia. W rezultacie tracisz szanse i sukces.

Uśmiechnij się do szczęścia

O wiele łatwiej jest mieć ogólnie szczęśliwszy sposób myślenia, jeśli jesteś pozytywny i prawdopodobnie będzie to również długotrwałe.

Zacznij od małych rzeczy i pracuj nad tym, aby mieć bardziej słoneczne spojrzenie na życie. To może zająć trochę czasu, aby dostać się tam, zwłaszcza jeśli zostały skoncentrowane na negatywności przez długi czas, ale będzie osiągnąć swój cel w końcu.

W rezultacie poczujesz się bardziej energiczny, zobaczysz możliwości tam, gdzie wcześniej nie widziałeś nic i będziesz szczęśliwszy w wyniku tego wszystkiego.

W miejscu pracy, bycie pozytywnym sprawia, że zmierzanie do biurka projektanta każdego ranka jest o wiele bardziej znośne! Możesz nawet stwierdzić, że twoja motywacja wzrasta ponieważ szukasz pozytywnych punktów, a nie negatywnych. Na przykład, idąc do biura oznacza, że dostajesz do zobaczenia swoich kolegów i kiedy jesteś pozytywny znajdziesz, że masz znacznie lepsze relacje robocze z tymi wokół ciebie.

Próbując skupić się na dobrych punktach, a nie na tych złych oznacza, że jesteś w stanie zmienić swoje życie z niczego w coś, a kiedy to się stanie, naprawdę nie ma minusów!